Historia

Historia Audience of Sin mogła by się rozpoczęła juz w 1994 roku od dwóch utworów „The Devil In My” późniejszy jego tytuł to „Animal Twist” oraz „Dark Side Of My Life”, który to stał się inspiracją do powstania nazwy „Audience of Sin”. Ta nazwa to dawniejszy projekt muzyczny Marka Alias ( Mark Silver). Utwory zostały nagrane w małym Andergrandowym studiu „No Surrender” w Gliwicach ale dopiero.

W 2001 roku po przyjeździe Marka do Kraju narodził się pomysł założenia wspólnego Projektu. Inicjatorem tego był Adama Alias (Adam Black) który ówczesnym czasie nie miał żadnej na stało funkcjonalnej grupy.

2002 roku rodziły się nowe zapiski, pomysły muzyczne i granie koncertów. Ale w tym czasie Adam i Marek mieli tylko zarys Repertuaru brakowało Tekstów, trwały poszukiwania perkusisty, skutkiem czego było dołancze Waldek do Audience of Sin.

W 2003 roku Projekt Audience of Sin przekształcił się w zespół, a jego pierwszy skład to: perkusja - Waldemar Rówiński, bass - Adam Black, gitara - Mark Silver. W tym samym roku powstały nowe pomysły, nowe utwory, testy zmieniło się założenie muzyczne odbiegające w pewnym stopniu od Gotyka i Awangardy w kierunku Rocka lat 70 – tych, 80 – tych z domieszką Nowej Fali, Rockabilly i Punk.

Rok 2004 to przystąpienie zespołu do realizacji płyty „W Pamieci naszego Pokolenia” (In Memory Our Generation), którą nagrali, podobnie jak Marek w 1994 r., w studiu „No Surrender”. Album został nagrany analogowo, bardzo eksperymentalnie na ośmio – śladowym magnetofonie (Yamaha MTX – 8) z bardzo starymi, polskimi mikrofonami, używając najpiękniejszych analogowych efektów pogłosowych (Roland Space Echo) „Back To The Roots”.

W 2006 roku zespół przystąpił do ponownej realizacji Albumu, nie będąc dostatecznie zadowolony z pierwszej wersji. Zainspirowany brzmieniem „The Doors”dodał organy Hamonda oraz nowy Mastering. Do nagrania doszło w studiu HPP Poland. Album „W Pamieci naszego Pokolenia” został wreszcie zakończony po dwóch latach ciężkiej pracy.

W 2007 roku perkusista Waldemar Rówiński opuścił Audience of Sin, a wraz z nim odszedł w zapomnienie minimalistyczny styl tego muzyka, proferowane , proste i piękne rytmy klasyki polskiego rocka lat 80 – tych. Sam artysta powiedział o swojej muzyce: „Ja gram to, co czuję, czasami mniej jest więcej”.

W 2008 roku Marek realizował indywidualny projekt i wszedł do studia nagrywając samodzielnie dwa utwory: „Free Man” – wersja druga (Punkobilly) i Cover zespołu Sielkiera „Nowa Aleksandria”. Gościnnie na perkusji zagrał ,,Czaszka”z metalowej formacji Heretique z Gliwic, a partie wokalne wykonał Adam.

Od 2009-2011 roku to przystąpienie do pracy Adama i Marka  nad drugim Albumem „Audience of Sin”. Przez całe trzy lata, doszło do wielu nieporozumień muzycznych i brzmieniowych, skutkiem czego stała się utrata wspólnego języka, a to w konsekwencji doprowadziło do tego, że Adam opuścił „Audience of Sin” i reaktywował swój dawny zespół „With”

W 2011 roku zespół „Audience of Sin” zagrał jak do tej pory swój ostatni koncert w starym skladzie ale już bez Waldka w klubie „7th Pub” w Gliwicach:Bass i wokal – Adam Black, Gitara – Marek Alias (Mark Silver), gościnnie na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych udzielił się Arkadius (Black Tower).

W 2017 roku Mark wydaje Album „W Pamieci naszego Pokolenia” z 2006 r .Wydanie dwupłytowe z dodatkami demo’s, live’s i niepublikowanymi utworami.

Jak można określić muzykę Audience of Sin? Poprzez fascynacje Marka do wielu gatunków muzycznych, jakimi są, : 30's Jazz, 40´s Swing, 50's Desperate Rock ´n´ Roll, 60's Surf, Garage Punk, 80's Post Punk. Można się tu dopatrzeć wiele ukrytych elementów nadmienionych gatunków.

Zytat "Ja jestem zafascynowany ciemnymi stronami Muzyki".

Mark Silver.